Bıraktığın Yerden
Bıraktığın Yerden
Bıraktığın Yerden
Bıraktığın Yerden
Bıraktığın Yerden

Bıraktığın Yerden

SİNOPSİS

Türkiye’de gözaltına alınan çok sayıda kişi kayboldu. Babasını 1995 yılında gözaltında kaybeden Besna, babasını bulma umuduyla Cumartesi Anneleri ile tanışır ve 20 yılı aşkın süredir onlarla adalet ve özgürlük için savaşmaya devam eder.

Many people taken into custody disappeared in Turkey. Having lost his father in detention in 1995, Besna meets Saturday Mothers in hope of finding his father and continues to fight for justice and freedom with them for over 20 years.

YÖNETMENİN BİYOGRAFİSİ

Volkan Güney Eker, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya ve İstanbul Üniversitesi’nde Peyzaj Tasarımı okuduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık alanında Yüksek Lisans derecesi aldı. Kısa filmleri birçok uluslararası film festivalinde gösterildi ve ona birçok saygın ödül kazandırdı.

Volkan Güney Eker was born in Istanbul in 1989. After studying Landscape Design in Sakarya and Istanbul University, he earned a Master’s Degree in Advertising from Marmara University, Faculty of Communication. His short films were displayed at many international film festivals, bringing him many reputable awards.

Film Detayları
Künye