Ağır Yük
Ağır Yük
Ağır Yük
Ağır Yük
Ağır Yük

Ağır Yük

SİNOPSİS

Asırlardır Şavşat’ın Imerhev bölgesinde yaşayan Gürcüler’in yayla kültürünü konu alan belgesel film, Heva’nın hikayesi üzerinden bize yaylacı kadınların hayatını anlatıyor.

The documentary film which is about highland culture of the Georgians, who lived in Imerhev region of Shavshat for ages, tells us about transhumant women’s lives through Heva’s story.

YÖNETMENİN BİYOGRAFİSİ

28 Temmuz 1995, Artvin doğumlu. Lisans eğitimini, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Radyo, Sinema ve Tv bölümünden 2018 yılında mezun olarak tamamladı. Şuan, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar anabilim programında Yüksek Lisans yapmaktadır. 2017 yılında hayata geçirdiği “Bulutların Ardında” isimli belgesel filmiyle TRT Belgesel Ödüllerinden üçüncülük ödülü kazandı ve aynı zamanda Cannes ve Berlin Film Festivali “Avrupa Film Pazarı” kapsamında Türkiye’den Kısalar seçkisine girmeyi başardı. 2019’un ikinci yarısında tamamladığı “Memtevri” (Yaylacı) isimli belgesel filmi ile, Türkiye’de 2019’un en çok ödül kazanan ikinci belgesel filmi olma başarısını gösterdi. Bu film aynı zamanda, ABD, Almanya, İtalya, Avusturya ve Hindistan gibi ülkelerin önemli film festivallerinde yarışma bölümlerine girdi, ödüller kazandı ve gösterimleri gerçekleştirildi.

Film Detayları
Künye