Ada’m
Ada’m
Ada’m
Ada’m
Ada’m
Ada’m
Ada’m
Ada’m

Ada’m

SİNOPSİS

“Tek başına bir adamın çevresinin kaderini nasıl dramatik bir şekilde değiştirebileceğinin” öyküsü, Ziya ABAY’ın 14 yıl önce karısını kaybeden ve bir adaya taşınmaya karar veren zorlu hayatının hikayesini anlatıyor. Tunceli’nin Pertek ilçesinde bulunan Keban Barajı. Adada 14 yıl tek başına yaşadı ve yalnız olduğu için zorluklar yaşadı, aynı zamanda hem adaya 3500 ağaç hem de Pertek dağlarındaki diğer ağaçları dikti ve bakımını yaptı.

A tale of “how one man alone can dramatically change his environment’s destiny”, It tells us the story of Ziya ABAY’s difficult life who lost his wife 14 years ago and decided to move to an island in Keban Dam, located in the Pertek county, Tunceli. He lived alone on the island for 14 years and had difficulties not just because he was all alone, healso planted and took care of both 3500 trees on the island and the other trees on the Pertek mountains.

YÖNETMENİN BİYOGRAFİSİ

Turgay KURAL, 21 Eylül 1984 yılında Malatya’da doğdu. 2006 yılında Erciyes Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde öğrenimine başladı ve 2010 yılında mezun oldu. 2013 yılında Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde ana bilim dalı olarak sinema alanında yüksek lisans yaptı. Daha sonra muhabir ve yerel ve ulusal basının temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Ayrıca yönetmen ve kameraman olarak çalıştı ve ülkesine, Türkiye’ye övgü ve ödül getiren belgeseller çekti.

Turgay KURAL was born on September 21, 1984, in Malatya. He started to study in Radio, Televison and Cinema Department of Erciyes University in 2006, and graduated in 2010. He had a master’s degree in Erciyes University, Faculty of Communication, Radio, Televison and Cinema Department, cinema as the major discipline in 2013. Then he started to work as a reporter and representative for the local and national press. He also worked as a director and cameraman and made documentaries that received accolades and brought awards to his country, Turkey.

Film Detayları
Künye