Basın

Home / Basın

İhlas Haber Ajansı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Diyarbakır Valiliği ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşlığında düzenlenen 2. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali, sinemayla geçen dolu dolu günlerin ardından sona erdi. Festivalin son günü ise, Bartın’dan gelen acı haber nedeniyle gerçekleştirilmedi. Bu nedenle festivalin ödül töreni iptal edilirken, festival çerçevesinde yarışmada yer alarak jüri tarafından değerlendirilen ve ödüle değer bulunan filmler de yazılı bir açıklamayla paylaşıldı.

Beyazperde

afiş

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Diyarbakır Valiliği ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşlığında düzenlenen 2. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali, sinemayla geçen dolu dolu günlerin ardından sona erdi. Sur Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen ve Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği (DİSİNEDER) tarafından organize edilen festival, Diyarbakır’da sinema tutkusunu yeniden alevlendirdi.

4

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

2.Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin açılışı ünlü oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla gerçekleşti. Kültür ve sanatın merkezi Diyarbakır, Sur Kültür Yolu Festivali kapsamındaki etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Diyarbakır Valiliği ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşlığında düzenlenen 2. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali başladı.

2. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin detayları belli oldu. Üç kategoride 30 film yarışmacı olarak seçildi. Festival kapsamında Emek Ödülleri ise Cezmi Baskın ve Suna Selen’e verilecek.2. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali, 12-15 Ekim tarihleri arasında izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği (DİSİNEDER) tarafından organize edilen festival bu yıl, Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirilecek. Uluslararası Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin ikinci yılından detaylar belli olmaya başladı.

Hürriyet

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafından 1-4 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek “1. Diyarbakır Kısa Film Festivali”ne geri sayım başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafından 1-4 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek 1. Diyarbakır Kısa Film Festivali’ne kentten tam destek geldi.

 

1-4 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek olan festival kapsamında Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde 10’u uluslararası olmak üzere 30 filmin gösterimi yapılacak

HABERLER

1. Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin gala gecesi yapıldı Diyarbakır’da ilk kez kısa film festivali kentte renk kattı Diyarbakır’da yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 1-4 Haziran’da yapılacak 1. Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin gala gecesi yapıldı.